
problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
W chwili pierwszego spotkania rusza tzw
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.
Coraz więcej w ostatnich latach słyszy
Coraz więcej w ostatnich latach słyszy się o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne człowieka. To prawda - bez niego ani rusz! Jeśli czujemy się przytłoczeni codziennością, aktualnymi wydarzeniami i lękamy się o przyszłość, możemy w krótkim czasie nabawić się depresji. Wówczas ratunkiem będzie dla nas psychoterapia i odpowiednio dobrane przez terapeutę leki. W skrajnych przypadkach okazać się może konieczna terapia grupowa, dzięki której uzmysłowimy sobie, że nie jesteśmy sami i mamy wsparcie w innych.
Psychoterapia oraz terapia grupowa
Depresja to temat, którego staramy się unikać, dopóki nie dotyczy on kogoś z naszego najbliższego otoczenia, lub nas samych. Oczywiście, nie jest to kwestia łatwa do omawiania z innymi, ale kiedy już się z nią mierzymy, musimy to zrobić, aby wrócić do zdrowia. Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne, a może nawet ważniejsze. Dlatego niezwłoczna psychoterapia jest pierwszym krokiem do jego odzyskania. Pomocna może być także terapia grupowa, dzięki której zrozumiemy, że inni są z nami.